• O Naszym Przedszkolu...

Przedszkole mieści się w piętrowym, wolnostojącym budynku, do którego przylega duży, pięknie zagospodarowany ogród z nowoczesnym placem zabaw, dostosowanym do potrzeb dzieci. W budynku znajduje się pięć przestronnych sal dydaktycznych, wyposażonych w estetyczne i przyjazne dzieciom meble oraz wiele pomocy dydaktycznych i zabawek. Przedszkole posiada również własną, bogato wyposażoną bibliotekę, w której znajdują się nowości wydawnicze dla dzieci jak i dorosłych, a także sprzęt audio-wizualny.

Placówka organizuje kompleksowe zajęcia wychowawczo-dydaktyczne mające na celu wszechstronny rozwój dzieci. Zajęcia obejmują zakres: rozwój mowy, myślenia, czytania, edukacji matematycznej, przyrodniczej, kulturowej, muzycznej, plastycznej, zajęć ruchowych
          z wykorzystaniem nowoczesnych i atrakcyjnych metod pracy w oparciu o autorskie programy, stworzone przez naszą kadrę pedagogiczną.

Przedszkole swoim podopiecznym oferuje wiele zajęć dodatkowych (finansowanych przez Urząd Miasta Krakowa) takich jak: zajęcia rytmiczno-muzyczne, robotyka, wstęp do programowania, gimnastyka korekcyjna, taniec towarzyski, różnego rodzaju warsztaty kompetencyjne, teatrzyki wystawiane przez aktorów scen krakowskich, itp.

Zapewniamy: przyjazna atmosferę, profesjonalną i zaangażowaną kadrę pedagogiczną, opiekę psychologa, logopedy, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, jak również partnerską współpracę z rodzicami. W trakcie całego roku proponujemy czynne uczestnictwo w życiu kulturalnym Krakowa oraz Dzielnicy XV i naszej placówki, poprzez różnego rodzaju wycieczki edukacyjno-rekreacyjne, wyjścia, szereg ciekawych imprez i uroczystości z udziałem rodziców oraz tzw.”Zielone Przedszkole” dla starszych grup.

W naszej palcówce może przebywać jednocześnie 125 dzieci (podzielonych na odpowiednie grupy wiekowe) w godzinach od 6.00 do 17.00 z pełnym pakietem żywieniowym /3 posiłki dziennie – I śniadanie, II śniadanie, obiad/. Istnieje możliwość wyboru posiłków, jak również bezpłatnego korzystania z opieki wychowawczo-dydaktycznej dzieci 6-letnich. Grupy młodsze (3 i 4-latki) leżakują w godzinach południowych.

Przedszkole powstało w latach 70-tych XX wieku. Początkowo prowadzono cztery oddziały, z biegiem czasu dochodząc do sześciu. Obecnie Przedszkole prowadzi 5 oddziałów. Na przestrzeni lat placówka przechodziła wiele zmian, jednak największe, widoczne zmiany przechodzi w ostatnich latach. Zmiany te dotyczą modernizacji budynku oraz jego otoczenia (placu zabaw, terenu zielonego), modernizacji sal oraz pozostałych pomieszczeń obiektu, zarówno w zakresie wykończenia, jak i wyposażenia. Wytyczone zostały nowe kierunki pracy, zgodnie z najnowocześniejszą myślą pedagogiczną. W zakresie żywienia postawiono na produkty najwyższej jakości – pełnowartościowe, przygotowywane na miejscu, bez stosowania, konserwantów, „ulepszaczy”, półproduktów.

• Samorządowe Przedszkole Nr 144 w Krakowie
      • 12 648-03-01